Dzienne archiwum: 9 listopada 2023

W minionym tygodniu tematem przewodnim w naszej grupie była pogoda. Nic tak nie wprowadza dzieci do tematu pogody ,jak rytmiczna piosenka po angielsku” Rain, rain go away”. Czasami nawet udało się odgonić deszcz. Utrwaliliśmy znane już zjawiska atmosferyczne, określaliśmy pogodę każdego dnia. Rozmawialiśmy o krążeniu wody w przyrodzie i wykonaliśmy eksperyment. Ponadto doskonaliliśmy swoje umiejętności plastyczne.

Czytaj dalej

„Zaświaty to nie miejsce,

ale inna forma przeżywania czasu.”

– ks. Jan Kaczkowski –

 

1 listopada 2023 r. nasi wspaniali uczniowie kwestowali przy cmentarzu na ul. Gdańskiej w Redzie na rzecz Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku. W corocznej, listopadowej akcji symbolem staje się znicz, który darczyńcy otrzymują w zamian za złożone datki.

Co roku nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu i nie inaczej było w roku bieżącym.

W akcji „Światełko dla hospicjum” wzięło udział 49 wolontariuszy, a towarzyszyło im 7 opiekunów.

Czytaj dalej

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Biblioteka szkolna zaprosiła Uczniów i Nauczycieli do sfotografowania się w książkowej fotobudce. Nasza fotobudka to konstrukcja wykonana przez Aktyw biblioteczny, do której wykorzystano ulubione baśnie i nie tylko. Fotobudka była czynna do końca października. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zrobić sobie unikalne zdjęcia, które będą wspaniałą pamiątką 😉

Czytaj dalej

Jak co roku,jedną z akcji związanych z obchodami MMBSz była zbiórka książek dla naszej biblioteki. Od 1 do 31 października br. darczyńcy przynosili prezenty do biblioteki. Dzięki Nim nasza biblioteka wzbogaciła się o 147 książek. W akcji wzięło udział 19 uczennic i uczniów z klas 0-8,którzy sprezentowali swoje książki bibliotece szkolnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Czytaj dalej

Jesień przyszła w kaloszach, z dużym parasolem, przeskakując przez kałuże. Kochamy jesienne barwy i nie nudzimy się.

 

Na świeżym powietrzu bawimy się i szukamy darów jesieni, które później gromadzimy w sali – kasztany, żołędzie, szyszki, wrzosy, kolorowe liście. Tworzymy z nich piękne ludziki, sowy, liski, jeżyki, dekoracje itp. Gdy pogoda nie dopisuje gramy w szachy, gry karciane, planszowe, układamy puzzle, klocki. Gramy w gry zespołowe na sali gimnastycznej.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki