Dzienne archiwum: 15 listopada 2023

Bajki, baśnie zarówno te czytane, słuchane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Czytaj dalej

teatrzyk Kamishibai o symbolach narodowych

Dlaczego 11 listopada wieszamy biało-czerwone flagi?

 

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości bibliotekę odwiedzili uczniowie klas 0a,c;1a;2c;3b, aby obejrzeć teatrzyk poświęcony temu zagadnieniu i porozmawiać o zbliżającym się święcie.

„Niepodległa-11 listopada” to prawdziwa historia, która wydarzyła się w pewnej rodzinie.

Czytaj dalej

W tym roku, 11 listopada obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.
Dlatego też 10 listopada 2023 r. w przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia dzieci z grupy 0c były ubrane odświętnie, przygotowały serca w biało-czerwone barwy oraz zaśpiewały hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj dalej

Październik to miesiąc, kiedy dzieci pięcio- i sześcioletnie z redzkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zostają zaproszone do udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym „Reda w kolorach jesieni”. W tym roku odbyła się już 3. edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku organizatorkami były: pomysłodawczyni konkursu: Izabela Oberzig i Magdalena Hnatow- nauczycielki z naszego oddziału przedszkolnego.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć ulubionych bohaterów. W naszej szkole obchodziliśmy je w poniedziałek 6 listopada. Chętni uczniowie przybyli do szkoły przebrani za swoich ulubieńców. Na szkolnych korytarzach można było spotkać takie sławy jak: Myszka Mickey, Kubuś Puchatek, czy piękne księżniczki Disneya i Pokemony.

Czytaj dalej

Dnia 13.11 dzieci z naszej szkoły miały okazję wziąć udział w Festiwalu Walta Disney organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Redzie. Był to wspaniały czas pełen radości, talentu i muzyki.

Przygotowania do Festiwalu trwały kilka tygodni. Dzieci z klasy 1d i 3c przedstawiły piosenki z kultowych filmów Disneya. Dzieci pracowały wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami, aby nauczyć się tekstów, melodii i choreografii. Było to nie tylko szansa na rozwinięcie ich umiejętności muzycznych, ale także na wzmocnienie więzi w klasach i zespołową pracę.

Czytaj dalej

8 listopada 2023 roku na hali MOSiR Rumia odbyły się igrzyska młodzieży szkolnej. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce, rozgrywając 3 mecze (1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka).

Tekst:

Wiesław Ziętkowski

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki