Dzienne archiwum: 12 listopada 2023

Jednym z konkursów związanych z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole był konkurs na wykonanie zakładki do książki:Moja autorska zakładka do książki. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I. Jury łącznie obejrzało 21 pięknie wykonanych zakładek. Nie trudno się domyślić, że w tej sytuacji wybór najładniejszych był nie lada problemem.

Czytaj dalej

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka zaprosiła uczniów klas II-III do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Życzenia dla Biblioteki”.

Zadanie polegało na wykonaniu pięknej laurki z życzeniami dla Biblioteki Szkolnej wykazując się kreatywnością. Niestety w konkursie wzięło udział tylko 3 dzieci,jednak ich prace są wyjątkowe.

Czytaj dalej

Uczniowie lasy V A przystąpili do projektu „AKADEMIA EDUKATORA KLIMATU”, realizowanego przez gdyński Experyment. Uczestniczyli w warsztatach „Co z tą wodą?”, na których metodą laboratoryjną zgłębiali wiedzę dotyczącą zasobów wodnych na kuli ziemskiej, ich racjonalnego wykorzystania, źródeł zanieczyszczeń, tworzyli własne środowisko wodne, wykrywali obecność różnych jonów substancji rozpuszczonych, usuwali zanieczyszczenia niepolarne oleiste, poznawali klasy czystości wód oraz organizmy w nich żyjące.

Czytaj dalej

W ramach projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii” uczniowie klas 7 i 8 na lekcjach geografii zgłębiali wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi w swoim własnym gospodarstwie domowym. Wykorzystując najnowsze, interaktywne kalkulatory technologii informatycznej badali swój własny ślad wodny. Udzielając odpowiedzi na pytania w anonimowej ankiecie online uzyskali informację o swoim śladzie wodnym, bezpośrednim i pośrednim zużyciu wody.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki