Miesięczne archiwum: październik 2023

Jesień w lesie – kto zasypia, a kto robi zapasy?Jakie są pierwsze zwiastuny nadchodzącej jesieni? Co dzieje się w przyrodzie? Kto ma spiżarnię z zapasami na zimę, a kto zapasów nie robi wcale? Jakie są dary jesieni?

Czytaj dalej

18 października 2023 r. klasa VII c i klasa VII d wraz z nauczycielkami: p. Pohl, p. Rogowską-Lemiech i p. Dąbrowską uczestniczyły w spektaklu pt.: „Fredro. Lubię to!” Pomorskiego Teatru Nobilis w Rumi.
Inscenizacja w zabawny sposób ukazała cztery sztuki komediopisarza: „Męża i żonę”, „Pierwszą lepszą”, „Śluby panieńskie” oraz „Zemstę” – aktualnie omawianą przez uczniów na lekcjach j. polskiego.

Czytaj dalej

25 września grupa 0a świętowała Pierwszy Dzień Jesieni. Dzieciaki stworzyły mapę myśli, na której zapisane zostało wszystko to, co wiedziały o jesieni na początku miesiąca. W trakcie zajęć uświadamialiśmy sobie, czego jeszcze nie wiemy a czego chcemy się dowiedzieć i skrupulatnie to realizowaliśmy.  Przez cały kolejny miesiąc wszelkie aktywności, prace plastyczne związane były głównie z tą- w opinii wielu- najpiękniejszą porą roku. Pomagał w tym kącik jesieni, niemal całkowicie stworzony przez rodziców uczniów i samych uczniów, którzy dzielnie znosili kasztany, liście i inne zdobycze kojarzące się z jesienią.

Czytaj dalej

27 października w grupie 0b odbyła się impreza pod tytułem Bal Jesieni. Tego dnia nasze przedszkolaki przebrały się w wymyślne stroje, a nasza sala przyozdobiona została w jesienne barwy. Nie zabrakło pysznych przekąsek, zagadek do rozwiązania i szalonych tańców.

Czytaj dalej

Nasi uczniowie z roczników 2009-2010 zwyciężyli zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców w unihokeja. W rozgrywkach brały udział 3 szkoły. W obu kategoriach o złotych medalach decydowały rzuty karne. Nasi uczniowie wytrzymali presję i będą reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach powiatowych, które odbędą się 7 i 8 listopada w Rumi.

Czytaj dalej

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy 0b aż dwa razy gościły w szkolnej bibliotece. W poniedziałek obejrzały teatrzyk pod tytułem „Miś i Kotek” w wykonaniu Pani Kasi. W czwartek uczennice 7 klasy zaprezentowały dzieciom przedstawienie kukiełkowe o zabawnej Skarpetce. Wizyty w bibliotece to nie tylko ciekawie spędzony czas podczas występów, ale i świetna i okazja do zapoznania się z miejscem, które wkrótce (mamy nadzieje!) będą sami z przyjemnością odwiedzać jako uczniowie pierwszej klasy.

Czytaj dalej

Dnia 20 .10 najmłodsza grupa w naszym przedszkolu obchodziła Dzień Bosych Stóp.
Tego dnia rozmawialiśmy o tym, jak ważne są dla nas nasze stopy, jak o nie dbać oraz jakie ćwiczenia wykonywać aby zdrowe służyły nam długie lata. Ćwiczenia zaczęliśmy od gimnastyki z woreczkami , następnie przeszliśmy po kółku sensorycznym oraz torze. Nie lada  wyzwaniem było odrysowanie własnej stopki ale poradziliśmy sobie z tym znakomicie.

Czytaj dalej

„Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni do szczęścia”

– ks. Jan Kaczkowski –

 

12 października 2023 r. w Hospicjum pw. św. Ojca Pio odbyła się Inauguracja Pól Nadziei.
Uczniowie klas ósmych: Joanna Macyszyn, Wojciech Wroński oraz Łukasz Zagórski reprezentowali społeczność szkolną i wzięli udział w tym wydarzeniu. Wszystkich uczestników przywitała Pani Dyrektor Hospicjum – Anna Jochim – Labuda oraz Pani Honorata Zimna – starszy specjalista ds. Komunikacji, Koordynator Wolontariatu i wydarzeń lokalnych. Podczas pobytu na terenie Ogrodu Marzeń wolontariusze podzieleni na grupy wykonali piękne żonkile z materiałów papierniczych, rozwiązali krzyżówkę, a potem posadzili cebulki żonkili, które już wiosną ozdobią teren przy hospicjum.

Czytaj dalej

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przystąpili do Ogólnopolskiego konkursu czytelniczego i w środę 18 października napisali 1. test sprawdzający zrozumienie książki Agnieszki Chylińskiej Zezia i Giler. Dzień wcześniej odbyło się spotkanie uczestników, podczas którego obejrzeli oni i wysłuchali fragmentów książki czytanych przez autorkę oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze postacie i wydarzenia z książki.

Czytaj dalej

Co roku 10 października fani gier obchodzą Dzień Gier Planszowych. Jak wiadomo, planszówki są bardzo popularne wśród dzieci, nastolatków i dorosłych; w domach, na spotkaniach ze znajomymi i w bibliotekach. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera czy smartfona. Równie interesującą i ciekawą, co wymienione gadżety. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role.

Czytaj dalej

W dniu 5 października 2023 roku w klasach 6A, 6C, 5A, 5D na lekcji biologii poruszyliśmy temat Światowego Dnia Zwierząt, który w Polsce
oficjalnie obchodzony jest od roku 2006 i zapoczątkowuje Światowy Tydzień Zwierząt. Uczniowie obejrzeli film, po którym była dyskusja na
temat tego, w jaki sposób powinniśmy traktować zwierzęta zarówno te domowe, jak i gospodarskie oraz dziko żyjące. Podsumowaniem tego były wykonywane w parach prace nt. Co zrobię z okazji Dnia Zwierząt?

Czytaj dalej

12 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów z pięciu klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Ubrane na galowo, w „żakowskich” czapkach, dzieci prezentowały się bardzo uroczyście.

Czytaj dalej

W piątek, 13. października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, w ZSP2 odbyły się uroczyste okolicznościowe apele. Dyrektor szkoły, p. Iwona Nowicka, podziękowała wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły za codzienny trud oraz życzyła sukcesów, satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy. Do tych życzeń i podziękowań przyłączyli się obecni na uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców – p. Barbara Frank i p. Stanisław Frank.

Czytaj dalej

4 października grupa 0c obchodziła Światowy Dzień Zwierząt. Obchody miały na celu przypomnienie wszystkim dzieciom, że zwierzęta też mają swoje prawa, a przede wszystkim prawo do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Tego dnia w przedszkolu odwiedzili nas specjalni goście, a mianowicie ślimak afrykański oraz świnka morska. Dzieci poznały ich pochodzenie, sposób odżywiania i jak o nie dbać. Na koniec zajęć dzieci wykonały maski przedstawiające sylwety różnych zwierząt.

Czytaj dalej

Ten tydzień zaczął się dla naszych dzieciaków wyjątkowo aktywnie. W poniedziałek wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w programie Aktywny przedszkolak organizowanych przez Fundację „Uśmiech Dziecka Sportowa Jedyneczka”. Pod okiem trenera dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, gdzie podczas różnych konkurencji, ćwiczeń i zawodów prezentowały swoją sportową postawę.

Czytaj dalej

Dzień Zwierząt to bardzo ciekawe święto dla naszych zerówkowiczów. W tym roku grupa 0B świętowała w szczególny sposób – wycieczką do Gadolandu. Na miejscu dzieci zapoznały się z różnymi gadami, ich zwyczajami, pochodzeniem i sposobem opieki nad nimi. Na koniec miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z prawdziwą agamą.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rumi informuje, że rozpoczęła zapisy na zajęcia TUS dla dzieci młodszych i starszych.  

Informacje dotyczące zajęć znajdują się na plakatach.

 

Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie

ul. Pomorska 3

84-230 Rumia

tel. 58 671 09 56

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki