Miesięczne archiwum: styczeń 2024

Dzień Pisma Ręcznego, obchodzony 23 stycznia, jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie znaczenia i roli pisma ręcznego w dzisiejszym świecie. W dobie elektronicznej komunikacji, często korzystamy z e-maili, komunikatorów i telefonów komórkowych, co sprawia, że tradycyjne pisanie ręczne staje się coraz rzadsze.

Czytaj dalej

W środę, 24 stycznia o godz.11.50 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W tym roku uroczystość poprzedziły zajęcia czytelnicze przeprowadzone w bibliotece przez nauczyciela bibliotekarza, podczas których pierwszoklasiści między innymi zgłębiali tajniki procesu tworzenia książki.

Czytaj dalej

Akcja trwała od października do stycznia,a rozpoczęła się od rozwieszenia w szkole plakatów ją promujących. Na dole plakatu znajdowały się kuponiki do zerwania i wymienienia na docelowy kupon w bibliotece. Na karcie znajdowało się osiem pól. Większe pola oznaczały przeczytane (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajdował się na odwrocie.

Czytaj dalej

Dzieci uczęszczają na zajęcia bardzo chętnie, angażują się w życie parafii św Antoniego i cyklicznie czytają czytania na mszach św. z udziałem Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Redzie. Członkowie Zrzeszenia bardzo się cieszą, że rośnie młode pokolenie Kaszubów angażujących się w życie społeczne.

No i już mamy styczeń 2024 roku. Ten miesiąc kojarzy się nam z naszymi babciami i dziadkami: ” Starkami”. Dzieci uczące się języka kaszubskiego przygotowały prezenty dla Starczi i Starka. Młodsze dzieci z klas 1-2 wykonały medale, a starsze drewnianą podstawkę z wzorami kaszubskimi i życzeniami:

„Starkò! Starkù! Dziś Waji swiãto. Żëczimë Wóm, bë Wë długò żëlë i zdrów bëlë, bë nigdë Wóm niczegò nie felało. Kòchómë Waji z całi sëłë.”

W ostatni poniedziałek przed feriami zimowymi grupa 0a gościła poetkę, autorkę opowiadań ale też malarkę Annę Peplińską. Pani Ania sama siebie nazywa babcią poetką. Artystka jest prywatnie babcią jednej z naszych uczennic- Oli. Autorka w pięknym stylu zaprezentowała kilka swoich utworów, m.in. „Historia o tym jak się artysta w bólach rodzi”, „Pająk”, „Mucha” a także opowiadanie bożonarodzeniowe.

Czytaj dalej

Dzień Kubusia Puchatka to bardzo wdzięczne święto dla dzieci z zerówki lub klas początkowych. Data ta jest związana z dniem urodzin Alana Alexandra Milne, twórcy postaci jednego z najbardziej znanych na świecie misiów, Kubusia Puchatka. Z tej okazji biblioteka zaprosiła dzieci na pokaz filmów o Kubusiu Puchatku.

Czytaj dalej

Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników to dla nich ważne wydarzenie. W poniedziałek i wtorek (15 i 16 stycznia) – pod koniec semestru , po tym jak dzieci opanowały już umiejętność czytania w stopniu umożliwiającym samodzielną lekturę prostych książeczek, wszystkie klasy pierwsze odwiedzały kolejno bibliotekę .

Czytaj dalej

Bałwan to wcielenie radości , które przywołuje wspomnienia dziecięcych zabaw na śniegu. Przez ostatnie dni , głównym bohaterem zajęć na języku angielskim był uwielbiany przez dzieci bałwanek. Poznaliśmy historię” Wesołego Bałwanka” , powtórzyliśmy słówka związane z rodziną , części garderoby zimowej oraz liczby . Nauczyliśmy się piosenki pt. ” I am a little snowman” .

Czytaj dalej

Bal karnawałowy to dzień bardzo wyczekiwany przez dzieci, dostarczający im wiele przeżyć i radości . Tak było również w tym roku. Nasza sala zamieniła się w bajecznie kolorową, dzieci poprzebierały się w swoich ulubionych bohaterów a na stołach pojawiły się słodkie przekąski. Przedszkolaki z wielką ochotą tańczyły i uczestniczyły w zabawach oraz konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości a to było głównym celem balu.

Czytaj dalej

W dniu 12 stycznia uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z GEOGRAFII „OLIMPUS”.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki 🙂

Anna Gerber

W ramach działań z projektu edukacyjnego „Lider Lokalnej Ekologii” uczniowie klasy VIII C na lekcji geografii tworzyli EKO stwory, wykorzystując możliwości programu voki. W swoich pracach wykazali się kreatywnością, pomysłowością i oczywiście wiedzą.

Oglądając je dowiesz się, w jaki sposób możesz wpłynąć na stan, jakość i ilość zasobów wodnych na kuli ziemskiej.

Zapraszam do obejrzenia eko arcydzieł 🙂

Czytaj dalej

W poniedziałek, 8stycznia z okazji 140. rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego w bibliotece podczas przerw uczniowie oglądali filmy o Koziołku Matołku oraz O dwóch takich, co ukradli Księżyc. Przygotowana została również:

  • gazetka poświęcona autorowi i jego twórczości
  • tablica Z Koziołkiem Matołkiem za pan brat
  • wystawa książek K. Makuszyńskiego dostępnych w bibliotece szkolnej

Czytaj dalej

Karnawał jest czasem wypełnionym zabawą, śmiechem, radością i muzyką. Między innymi to działo się 5 stycznia w sali grupy 0a. Tego dnia przedszkolaki ubrane w najlepsze i najciekawsze przebrania i stroje, brały udział w balu karnawałowym. Były zabawy, tańce, konkursy, śpiewy, pyszny poczęstunek- a to wszystko przeplecione radosnym śmiechem dzieci.

Czytaj dalej

W czwartek 04.01.2024 r. biblioteka szkolna gościła uczestników i zwycięzców konkursu ” List do Mikołaja”.
Wzięli w nim udział uczniowie klas III i IV naszej szkoły. Najwięcej listów napisały dzieci z klasy III d.
Z klas czwartych Mikołaj otrzymał niedużo wiadomości. List, który zdobył największe uznanie jury, z bezbłędnym tekstem i zgodnie z wymogami regulaminu, ułożyła Laura Miotk z kl.IV d. Drugie miejsce zajęła Nika Kustol z kl.IV a,wyróżniony też został list Tadka Wijasa z kl.IV d.

Czytaj dalej

Jak co roku w szkole w ostatnich tygodniach grudnia został zorganizowany kiermasz bożonarodzeniowy. Na kiermaszu można było zakupić wszelkiego typu ozdoby świąteczne, które uczniowie osobiście przygotowywali podczas zajęć plastyczno-technicznych oraz ulubione przez wszystkich łakocie.

Czytaj dalej

Karnawał to wyjątkowy okres w kalendarzu uroczystości przedszkolnych, to czas radości i zabaw. Grupa 0b bawiła się w swojej sali, którą wcześniej przystroiła balonami, serpentynami i girlandami oraz innymi ozdobami. Dzieci tańczyły, śpiewały, brały udział w konkursach i zabawie tanecznej.

Czytaj dalej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie

Szkoła Podstawowa nr 2

Przedszkole nr 3

ul. Zawadzkiego 12

84-240 Reda

tel./fax  58 678-30-66

e-mail: sekretariat@sp2reda.pl

ARCHIWUM

lepsza szkoła

logo_dziecko_w_siecisieciaki